Ha szeretnél megszabadulni a fölösleges kilóidtól, és az a célod hogy jó érzéssel nézz a tükörbe, akkor mindenek előtt a legfontosabb, az étkezési szokásid átalakítása.
Azért választottam újból az étkezés témáját, mert sok múlik ezen. A mostani bejegyzésem néhány aranyat érő szabályról szól, amelyeket ha betartasz, meglátod, jönnek az eredmények.
Mielőtt belevágnék a mondandómba, egy kis kitérővel, pár gondolattal még az előző, sportról szóló bejegyzésemhez kanyarodnék vissza.
Nemrég olvastam valahol. „ Azért sportolsz, hogy egészségesebb és fittebb, vagy azért hogy boldogabb legyél?”
Úgy gondolom, mielőtt az ember belefogna az „Úgy nézek ki, ahogy kinézek, majd csak lesz valahogy!” állapot felszámolásához, mindenképp fontos, hogy ezzel a kérdéssel tisztába kerüljön! Ez majd jól fog jönni, amikor elérkeznek a nehezebb pillanatok, fel kell állni a fotelből, ott kell hagyni az asztalt, tudnám sorolni hosszasan, megvan a tapasztalatom hozzá.
Egy nő számára sokszor a jó alak, a szép kinézet egyaránt jelentheti a boldogságot! DE csak óvatosan, azt mondom, kell egy határt húzni! Most ha a férjem olvasná ezeket a mondataimat, akkor azt kérdezné, „Anett ezt magadról, vagy magadnak írtad?” Szerintem magamról, egy kicsit magamnak is írtam.
Légy tisztában azzal, ha sportolsz, a mérleg néha csal!
Az a helyzet, szerintem már majdnem mindannyiunkkal előfordult, hogy a tükörben mást láttunk, mint amit a családtagok, ismerősök látni véltek és akkor jött a bizonyíték, a mérleg.
Be kell ismernem, nem tudom szebben mondani, a MÉRLEG RABJA VAGYOK! De szó szerint. Képes vagyok naponta többször is ráállni. Néha eltervezem, megkérem a férjem tegye el, úgy hogy ne tudjam, hova és ha eszeveszetten könyörgöm, akkor se adja oda. De ezt még soha nem mertem megtenni! 🙂
Elárulom, sajnos én ebbe a hibába esek mindig és mindig és mindig. SŐT.
Pedig igenis tudomásul kell venni, hogy a mérleg néha „csal”. Tehát azt is nézd, de ne csak arra alapozz!!!
Nem húzom tovább az időt, jöjjön a mai témánk, az étkezés 3 aranyat érő szabálya.
Eldöntöttük, hogy kell az az életmódváltás! Kell a sport! Kell, hogy nyárra lemenjen az a pár kiló, akkor jöjjön, aminek jönnie kell! A bejegyzéseimben már rengetegszer elhangoztak, de szerintem nem lehet elégszer mondani, az étkezés a legfontosabb kulcs.
Aki az egészséges életmódra adja a fejét, az étkezésében 3 alapvető dolgot tartson szem előtt!!
- A mennyiség
„Az sem jó, ha sokat eszünk, de az sem, ha keveset!
Ha túl keveset eszünk, azzal pont az ellenkezőjét érjük el, mint amit szeretnénk. Ugyanis amikor nem viszünk be elegendő energiát, akkor a testünk parancsot küld az agyunknak, szűkös időket élünk, úgyhogy gyerünk, amit csak lehet raktározzunk, hogy el tudjuk látni a test legfontosabb funkcióit. Pontosan ez az, amit nem szeretnél.
Ilyenkor az anyagcserénk lelassul és testünk egy alacsonyabb üzemmódba kapcsol, hogy minél kevesebb energiát használjon fel. Ennek következménye a jojó effektus is.
Gondoljunk bele, amikor végre felhagyunk a koplalással és kicsit is többet eszünk, mint amihez az utóbbi időkben juttattuk a testünket, az egyrészt még raktározásra van programozva, másrészt alacsonyabb üzemmódban működik, tehát a többlet energia sokszorosan fejti ki negatív hatását.”
- Az étkezések gyakorisága
A szervezetünket min. 3- max. 4 óránként energiához kell juttatnunk. Ha sűrűbben eszünk, /NASSOLUNK egész nap/ az azért nem jó, mert elpazaroljuk az emésztőnedveket, telítettség érzés jön létre, felborítja a napi étkezési ritmust, és a szervezet már raktároz is.
Az éjszakai raktározás mindig az egyén életritmusától függ, emiatt az a közvélekedés, hogy este 6 után nem szabad enni. Ez abban az esetben érvényes, ha 8 órakor már ágyban vagyunk. Amikor napi 3-nál kevesebbszer eszünk, akkor a bevitt energiamennyiség 60-70%-a raktározódik, míg ha napi 5-szöri étkezésre bontjuk ugyanazt az energiamennyiséget, annak csupán 5-10%-a.
Honnan tudjuk, hogy végre felgyorsult az anyagcserénk?
• Éhesen ébredünk.
• Gyomrunk jelez, hogy „táplálékra” van szüksége, és a minőségi ételeket kívánjuk.
• Rendszeresebben látogatjuk az illemhelyiséget.
Sokan esnek abba a hibába, hogy reggel ébredés után, edzés előtt nem esznek semmit, így aztán a teremben, a futógépen a gyengeségtől és a leesett vércukorszinttől szinte elájulnak.
- Az ételek minősége
Erről is írtam már az előzőekben, hogy mit mivel helyettesítsünk! A jó szénhidrát igen is kell. Az energia bevitel 50 %-a származhat jó szénhidrátokból. Ilyen pl: barna rizs, édes burgonya, lencse, durum liszt, rozs, zöldségek.
Ha előre haladsz és jönnek a kérdések, akkor a blogomban addigra megtalálod a válaszaimat.
Ha nem szeretnél lemaradni válaszokról, azt javaslom, most iratkozz fel a hírlevelemre itt!
Akár segítséget is kérhetsz tőlem, itt megtalálsz: motherdays365@gmail.com
Hamarosan jövök további részletekkel.
Horváth Anett
3 kisgyermek „nem mindig magabiztos” anyukája.
ui.
Ha szívesen velem tartasz és nem akarsz lemaradni semmiről,
iratkozz fel hírlevelemre itt!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: